„Hollister Incorporated“ prisijungia prie Kauno LEZ šeimos

  • 2017-10-02
  • Corporate


„Hollister Incorporated“, JAV įsikūrusi sveikatos priežiūros bendrovė, pasirašė sutartį statyti gamyklą Kauno LEZ teritorijoje. Šį objektą bendrovė statys 13 ha sklype, į kurį investuos daugiau kaip 50 mln. eurų ir sukurs 300 darbo vietų. Gamykla iš pradžių gamins stomos priežiūros produktus, vėliau gamybą planuojama plėsti.

Aiškindama priežastis, kodėl savo naujausiai gamyklai pasirinko Lietuvą ir būtent Kauną, „Hollister Incorporated“ bendrovės vadovybė nurodė įvairius aspektus, kurie turėjo įtakos tokiam sprendimui.

„Dar labai ankstyvame vietos rinkimosi etape mūsų komanda suvokė, jog Kaunas turi ne tik tobulą infrastruktūrą, bet ir atvirą verslo aplinką bei stiprią bendruomenės paramą, – sakė „Hollister Incorporated“ prezidentas George‘as Maliekelis. – Analizuodama Kauną, mūsų komanda įvertino stiprią akademinę bendruomenę, puikų išsilavinimą turinčią darbo jėgą ir labai kvalifikuotą technikų talentų bazę.“

„Dar du aspektai, dėl kurių pasirinkome naują gamyklą kurti čia, Kaune, yra geografija ir žmonės, – tęsė G. Maliekelis. – Lietuva yra žinoma kaip geografinis Europos centras, tad naujausią gamyklą kurti čia yra naudinga ne tik mūsų bendrovei, bet ir „Hollister Incorporated“ visos Europos klientams, kurių sveikata priklauso nuo mūsų medicininių prekių ir paslaugų. Be to, viena svarbiausių priežasčių, kodėl savo gamyklą statome čia, Kaune, yra Kauno žmonės. Mūsų verslo komanda pati galėjo įsitikinti, kokie kultūriškai panašūs esame su Kauno žmonėmis, o parama, kurios sulaukėme iš vietos verslo lyderių ir valdžios institucijų Lietuvoje, suteikia mums pasitikėjimo, kad priėmėme teisingą sprendimą tiek mūsų klientams, tiek bendrovei.“

„Hollister Incorporated“ bendrovei vietos atranką padėjo atlikti „Colliers International“. „Colliers International“ tarpininkavimo ryšių vadovė Sandra Jovaišaitė teigė, kad „Hollister Incorporated“ turėjo nemažai stiprių atrankos kriterijų, ypatingą dėmesį skirdama būsimų darbuotojų patogumui ir stipriam patikimam sklypo plėtojimo partneriui. Advokatų kontora „PwC Legal Lithuania“ taip pat artimai bendradarbiavo su „Hollister Incorporated“ komanda ir „Colliers International“ padėdama įforminti sklypą.

Kauno LEZ vadovas Vytautas Petružis sako, kad ši bendrovė yra puikus naujas narys Kauno LEZ šeimoje. „Mums nepaprastai malonu dar labiau išplėsti tarptautinę Kauno LEZ bendruomenę. Ypač džiugu priimti „Hollister Incorporated“, garsėjančią savo pažangiais medicininiais produktais bei pagarbos verta verslo filosofija“, – pažymėjo V. Petružis.

„Hollister Incorporated“ yra nepriklausoma, darbuotojų valdoma įmonė , kuri kuria, gamina ir platina sveikatos priežiūros produktus ir paslaugas visame pasaulyje. Įmonė gamina priemones, skirtas stomos priežiūros, šlapimo šalinimo sutrikimų ir kritinės būklės pacientų priežiūrai. Be to, rengia mokomąją pagalbinę medžiagą pacientams ir sveikatos priežiūros specialistams.

Jau beveik 100 metų „Hollister Incorporated“ padeda sveikatos priežiūros specialistams ir pacientams, bei yra įsipareigojusi užtikrinti oresnį ir patogesnį gyvenimą jos gaminius naudojantiems žmonėms. JAV Ilinojaus valstijoje, Libertvilyje įsikūrusi įmonė turi gamybos ir platinimo padalinius daugiau kaip 90 šalių visame pasaulyje. „Hollister Incorporated“ yra dukterinė kompanijos „The Firm of John Dickinson Schneider, Inc.“ Įmonė.

Bendrovė prisijungs prie kitos pramonės milžinės, kuri jau kuriasi Kauno LEZ vykdydama antrąjį statybų etapą. Teritorijoje, kuri yra strategiškai geroje vietoje, netoli Kauno tarptautinio oro uosto, šalia „Hollister Incorporated“ įsikurs ir Vokietijos elektroninių komponentų automobiliams gamintoja „Hella“. Tai atspindi stiprius ir ambicingus Kauno LEZ tikslus.

Kauno LEZ valdymo bendrovė veiklą pradėjo 2004 m. ir nuo tada pritraukė 31 investuotoją, kurie kartu užima 87 hektarų plotą – 15 proc. Kauno LEZ teritorijos. Bendra Kauno LEZ sukauptų investicijų suma kol kas yra 489 mln. eurų, iš kurių 70 proc. buvo TUI, o jau sukurtų ir būsimų darbo vietų skaičius siekia 3 456.